This House Believes That Words Are All We Have

Results

Winner - Université Paris Ouest Nanterre
Runner-Up - ENS
Semi-finalists - Paris I & Supaéro

 

Organization

President - Declan Mc Cavana
Vice-President - Dorothée Butigieg
Secretary General - Albertine Aquenin & Francesco Donini Ferretti


Teams

Mines

Oussama Jaber - Matthieu Wittig - Gabriel Ferrara Bileski - Marcei Setti - Adrien Stoliaroff - Aimane Ait Ahmed - Corentin Larroche

ILERI

Ruben Madar - Elsa Rondoni - Soana Sara - Alexander Stonor - Daphné Gougéa

Nanterre

Timberly Houssou - Helena Moulin-Smith - Marion Esnault - Flaviana Vilela Da Silva - Julien Siret - Laura Carreno Muller - Yael Dadoun - Nicole Osuji

Paris Sud

Germain Poignavent - Léon Klein - Mariam Gansiri Seydo Konate - Xavier Olessa - Timothée O'Donnell - Yann Taupier-Letage - Eliott Ogden - Marion Ullmo

ENSAE

Manuel Tonneau - Taha Ettouati - Benjamin Hadjibeyli - Emiliano Harris - Apolline Bouissieres - Marianne Sorba - Maxime Kaniewicz

ISAE Supaéro 

Hugo Adet - Alvaro Martin Sampayo - Stephane Lidel - Alexis Cohen - Clémence Rigolet - Ihssane Zaadoud - Mahdi Chaibi - Gabriel Rovina de Almeida

Télécom

Diane Adjavon - Marie Crappe - Boughalem Dounia - Sourav Lawrence - Silvia Orube Lopez - Bader Fetouri

Centrale

Aion Feehan - Claire Vandame - Mehdi Tomas - Marta Llopis - Fearnley Martin - Hai Xuan Tao

ENA

Johanna Buchter - Vincent Ploquin - Hadrien Haddak - Sarvjeet Soodan - Feliana Citadewi

Polytechnique 

Jean-Baptiste Le Marois - Pierre Casas - Omar Alaoui - José Moran - Geoffrey Negiar - Georges-Edouard Sarkis - Paul Levisse - Maxandre Hirt

Paris I

Royevert Dolonius - Alexia Pimbli - Veronika Timofeva - Jovana Trajkovic - Lou Churin

Ponts

Thomas Martin - Alexandre Tourbah - Cyril Morane - Auriane Blarre - Juliette Cachetoux

Paris II

Nour Draoui - Marlyse Lissan - Borith Khaou - Gregory Jernidier - Jad Chammah - Delphine Corseaux

Dauphine

Yann Kozlowski - Anne(Marie Baronian - Jad Chalita - Enora Meheust - Léo Jubault 

ENS

Bill François - Laura Munteanu - François Stransky - Luc Lehéricy - Benoit Berthelier - Laurent Brochet - Martina Sundqvist

Descartes

Mohamad Sabbah - Lise Valtaud - Ilias Bensouna - Emilie Owaka - Farah Wassouf

INSEEC

Ricardo Ramirez - Khawlah Alsuhaibani - Sebastian Pacheco - Maxime Piatetsky - Michal Vaya - Salomé Weber - Alexandre Salomone - Lorenzo Puzzangara

UPMC

Amine Mahmoudi - Jonathan Desponds - Jeesoo Lee - Mireya Trevino - Xufei Chen - Wadih Merhy